Stovkou přes Atlantik

Projekt Stovkou přes Atlantik je návratem ke kořenům námořního jachtingu. Postavil jsem v garáži malou, bytelnou překližkovou loď, se kterou jsem se zůčastnil letošního závodu one-design plachetnic přes Atlantik: Setką Przez Atlantyk

Závod organizuje parta kamarádů kolem polského lodního konstruktéra Janusze Maderského. Jede se sólo, start je v listopadu a závod má dvě etapy: Sagres (Portugalsko) – Tenerife (700 Nm) a Tenerife – Martinique (2800 Nm)

Koná se každé čtyři roky, poprvé se jel v roce 2012, pak 2016. Ročník 2020 byl odložen o rok. Do ročníku 2021 se přihlásilo 12 účastníků, čtyři z nich vystartovali. Do cíle na Martiniku dorazily dvě lodě – Alcento Juranda Goszcynského a moje Stovka.

Jak závod probíhal si můžete přečíst na stránkách Průběh závodu Stovkou přes Atlantik.

Souhrnné povídání o druhé etapě závodu z Tenerife na Martinik je na stránce Druhá etapa závodu Stovkou přes Atlantik.

První etapa z portugalského Sagres do Santa Cruz de Tenerife na Kanárských ostrovech je shrnuta v článku První etapa závodu Stovkou přes Atlantik.

Pokud vás zajímá stavba lodi Stovka, postup prací byl dokumentován na blogu Stavba lodi Stovka.

Pozice jednotlivých lodí během závodu Setka Atlantic Challenge naleznete zde: Trekování první etapy Setka Atlantic Challenge 2021 a Trekování Setka Atlantic Challenge 2021.

Pokud se vám projekt Stovkou přes Atlantik líbí a fandíte mu, můžete jej podpořit přes PayPal nebo bankovním převodem.
Číslo účtu je 357708001/5500