Jak sledovat GRIBy v aplikaci PredictWind bez předplatného

PredictWind Offshore je momentálně asi nejlepší bezplatný zobrazovač GRIBů na mobilních zařízeních. GRIBy můžete pohodlně stahovat přímo z aplikace, má to ale háček. Pokud jste na širém moři mimo mobilní signál a používáte satelitní data (typicky Iridium), musíte mít aktivní předplatné PredictWind Standard a vyšší, aby vám to fungovalo. To stojí 99 dolarů na tři měsíce, které je třeba připočíst k předplatnému sítě Iridium.
Přitom samotné GRIBy lze přes Iridium pohodlně stáhnout z bezplatných e-mailových služeb, jak je popsáno třeba v mém článku Předpověď počasí na volném moři.
GRIB stažený do telefonu přes e-mail lze zobrazit v PredictWind Offshore aplikaci, není to ale úplně intuitivní. Zde je postup.


  1. Otevřeme v telefonu Správce souborů (já používám Cx File Explorer), najdeme stažený GRIB a zvolíme „Otevřít v programu“


  2. Vybereme aplikaci PredictWind Offshore

  3. Otevře se PredictWind Offshore a zobrazí hlášku, že GRIB nebyl stažen. To nám nevadí. V pravém dolním rohu aplikace je potřeba kliknout na tlačítko, které ukazuje aktuální druh zobrazovaného GRIBu.

  4. V nabídce, která se zobrazí, vyberete „Other“, i když máte třeba stažený GRIB GFS.

  5. Potvrdíte volbu a zobrazí se vám váš stažený GRIB v celé své kráse. Tak ať v něm máte co nejmíň fialové!