SMS proti morseovce

Zpráva z tisku:
Dva rychlí psavci SMS změřili své síly ve vyměňování zpráv s dvěma znalci morseovy abecedy. Morseovkáři vyhráli na celé čáře.
Vždycky ráno v tramvaji, když vidím nalakované palce náctiletých dívek poletovat neuvěřitelnou rychlostí nad klávesnicemi svých mobilů a vyťukávat esemesky s kadencí kulometné palby si říkám, že nastal čas pro nějaký esemeskový těsnopis.
Nebude už potřeba počítačů a stolních klávesnic, každá mladá sekretářka a referentka bude chrlit texty rychlostí sto slov za minutu ze svého malého lesklého těsnopisného mobilu a přitom ladně korzovat mezi kjúbikly.
Brzy se rozjede byznys s fitcentry pro hypertrofované palce na rukou, protože žádná self-respecting dívka nechce mít ze stáleho psaní palce jako orangután. Od toho jí odpomůžou speciální zábaly, masáže a jiné kúry v palcovém fitku.
Tím, jak se bude více a rychleji psát z těsnopisných mobilů, bude méně počítačů a také méně velkých displejů, na kterých by se daly texty číst. Na malých displejích mobilů se toho moc přečíst nedá a tak se budou tvořit sáhodlouhé dokumenty, které nebude nikdo číst.
Takže se proti dnešku vlastně nic moc nezmění.