55:19

Zůčastnil jsem se organizovaného běžeckého klání! Firma Prague International Marathon s.r.o. pořádá každý rok několik běhů Prahou a já vyklopil hříšné peníze a zapsal se do podzimního Mattoni Grand Prix, běhu na deset kilometrů.
Dostal jsem číslo a identifikační čip a spolu se čtyřmi stovkami dalších nadšenců vyrazil ze Staroměstského náměstí do Pařížské ulice, pak Na Františku, přes Štefánikův most, Nábřeží Edvarda Beneše, přes Mánesův most k Rudolfinu a zpátky Pařížskou na Staroměstské náměstí a to celé dvakrát.
V cíli jsem dostal pamětní medaili, matonku, tričko a čtyři jabka, což bylo dobré, a v následující tombole nic nevyhrál, což nebylo dobré.
Během závodu jsem se pohyboval průměrnou rychlostí tři metry za sekundu, což znamená, že jsem byl pětkrát pomalejší než zajíc, ale dvakrát rychlejší než had a dokonce třicetkrát rychlejší než želva ve sprintu.
Touto rychlostí bych doběhl za dvacet jedna dní z Londýna do New Yorku, kdyby někdo postavil most přes Atlantik. Cesta na Měsíc by mi tímto tempem trvala čtyři roky. Sondu Voyager – nejvzdálenější lidmi vyrobený objekt ve vesmíru – bych dohnal za 140000 let, pokud by se zastavila tam, kde je dnes.