Microadventure: Noční pochod

Vyberte si místo, které je vzdáleno asi 50 kilometrů od vašeho domova, po práci sedněte na vlak nebo na autobus a dojeďte tam.
Máte celou noc na to dostat se pěšky zpátky a jít ráno do práce, sice ne příliš svěží, ale za to plný zážitků.

O půl šesté večer jsem sedl na vlak a dojel do Lausanne. Bylo zrovna světové setkání gymnastů Gymnaestrada, takže všude hlava na hlavě, ale jen jsem se vzdálil od městských pláží směrem k Morges, ruch utichl a stezku jsem sdílel jen sem tam s nějakým běžcem, vlevo šplouchající vlny jezera, vpravo zralé ostružiny.
Začalo se smrákat a s každou další hodinou byl pochod obtížnější, tělo chce spát. Je úplněk, to pomáhá, ale kolem třetí už se těším na svítání jako malý kluk. Svítání však nepřichází, šlapu mechanicky dál a snažím se udržet víčka otevřená.
V šest ráno mám v nohách šedesát kilometrů, měsíc zapadá, východní obzor se více a více projasňuje a já se svalím na lavičku na malé pláži, abych si odpočal a přesně v tu chvíli se nad horami na druhé straně jezera objeví první sluneční paprsky, povykuju a tleskám, slunce mi vlévá do žil nepoznanou vitalitu a vyrážím zdolat posledních pár kilometrů k domovu.
Záznam trasy je k dispozici níže.

Lausanne to Geneve night walk


EveryTrail – Find trail maps for California and beyond